Falda kayık görmek, zor günler yaşıyorsanız bu günleri kısa süre içerisinde atlatacağınıza ve mutlu günlerin kısa süre içerisinde kapınızı çalacağına yorumlanmaktadır. Aynı zamanda, çok sevdiğiniz bir kişinin size destek vermesi sayesinde umudunuzu kestiğiniz bir konu hakkında çözüm bulacağına ve bir anda bütün problemlerinizin üstesinden gelerek çok güzel günler yaşayacağınıza delalet edilmektedir. Kahve falında çıkan kayığın bir diğer anlamı ise; hayatınızda olan geçiş dönemlerinizin, sorunlarınızın, belirsiz durumlarınızın tamamen biteceğine yorumlanmaktadır. Aynı zamanda, şu an bir ilişkiniz yoksa, oldukça hayırlı ve zengin bir kısmetin de ayağınıza kadar geleceğini göstermektedir. Eğer hoşlandığınız, sevdiğiniz, çevrenizde bulunan bir kişi var ise; bu kişi ile mutlu bir beraberlik kurmanıza az kaldığı da söylenmektedir.

Aynı zamanda birçok falcı, falda görülen kayığın oldukça büyük bir aşk sonucunda ilişkinin evliliğe varması olarak da yorumlamaktadır. Eğer ilişkisi olan bir kişiyseniz ve ilişkinizde birtakım problemlerle karşı karşıya geliyorsanız ise; bu problemlerin yakın bir zamanda son bularak aranızın düzeleceğine de yorumlanmaktadır. Sorunlu bir evliliğiniz var ise, falınızda çıkan kayık sembolü bu problemlerin son bulacağına ve evinizdeki huzurun git gide artış göstereceğine de yorumlanmaktadır. Falda çıkan kayık sembolünün, simgelediği şeylerden bir tanesi de sadık, dürüst ve aynı zamanda da zengin olarak bir eştir. Bu figür falınızda gözüktüyse, yıllardır hayalini kurduğunuz aileye kavuşacaksınız demektir.

Falda yüzen kayık görmek, birçok falcı tarafından güzel anlamlara yorulmaktadır. Özellikle de bekar olan kimselerin, uzun zamandır beklediğine değecek derece de bir kısmete kavuşacağına ve bu kısmet sayesinde de kişinin hayatının değişeceğine yorumlanmaktadır. Aynı zamanda falda çıkan kayığın anlamlarından bir tanesi de bolluk ve bereketli günlerin geleceği demektedir. Her kimin falında yüzen bir kayık sembolü gözüküyorsa, bu kişinin kalbi temizdir ve başladığı bütün işlerden olumlu sonuçlar alarak mutlu olacaktır. Bir başka fal yorumcusu ise; falda yüzen kayığın sıkışık olduğunuz herhangi bir dönem içerisinde elinize geçecek olan yüklü miktarda paranın sizi rahatlatacağı ve mutlu edeceği anlamına da yormaktadır.

Falda beyaz kayık görmek, temizliğin ve saflığın sembolü olarak da görülmektedir. Aynı zamanda size, miras olarak gönderilebilecek bir nakit parayı da simgeler. Bu parayı gayrimenkule yatıracağınızın da bir göstergesi olan falda çıkan beyaz kayık figürü geleceğinizi garanti altına alacağınızın da bir göstergesidir. Bazı falcılar ise; falınızda çıkan beyaz kayığı yeni başlangıçlar yapacağınıza yormaktadır. Aynı zamanda yeni bir iş için şehir dışı ziyareti yapmanız da oldukça mümkündür. Bu sembolün anlamlarından bir diğeri ise; ailenizden bir kişinin, herhangi bir konu hakkında size çok büyük bir yardım edeceğine ve doğru kararı almanıza yardımcı olacağına delalettir.