Falda dal görmek bolluk ve refah içinde olunacağına, fırsatların iyi yönde çoğalacağına ve insan ilişkilerinde güzel gelişmeler yaşanacağına delalet etmektedir. Aşk hayatının çok güzel geçeceğine ve iş yaşamında beklenen kazançların elde edileceğini göstermektedir.

Evli olan kişilerin eşleri ile aralarındaki sorunları çözeceklerine, çok iyi anlaşıp, huzur bulacaklarına ve bütün konularda uzlaşma sağlayacaklarını işaret eder. Endişe veren konuların biteceğine, güzel günler yaşanacağını müjdelemektedir.

Fal sahibinin, zorlu bir rakibini yenilgiye uğratması ve büyük başarılar elde etmesi olarak da yorumlanmaktadır. Falda dal görülmesi, iş ve özel yaşamda ki streslerden kurtulup, huzurlu zamanlar geçirileceğini delalet etmektedir.

Falda kuru dal görmek, kişinin insanların takdirini kazanacağını, gurur verici işler başaracağını ve bütün borçlarından kurtulacağını işaret etmektedir. Askıda kalan işlerin tez zamanda biteceğini de göstermektedir.

Falda beyaz çiçekli dal görmek, fal sahibinin farklı işler deneyeceğine, işlerini kısa sürede bitireceğine ve üzüntülerinin sona ereceğine yorumlanmaktadır. Kişinin eline geçen paraların bereketinin çok olacağına, yatırım yapacağına ve refaha kavuşacağına delalettir. Her türlü ilişkilerde başarı elde edileceğine işaret etmektedir.

Falda çiçekli dal görmek, tez zamanda kişinin bütün borçlarından kurtulacağını, refaha, huzura ve mutluluğa erişeceğini işaret etmektedir. Hayırlı ve güzel kısmetlerin kazanılacağını, uzun bir süre huzur duyulacak bir döneme girileceğini göstermektedir. Fal sahibinin aşk hayatında olumlu gelişmeler yaşayacağına ve dostlarla iyi vakit geçirileceğine delalettir.

Falda yapraklı dal görmek, fal sahibinin işlerinin ve ilişkilerinin kolaylıkla yola gireceğine, aile içinde ki huzurun daim olacağına ve sıkıntıların sona ereceğine işaret etmektedir. Falda yapraklı dalın görülmesi, hayatın kişilere güzel fırsatlar sunacağını ve hayırlı işlerin gerçekleşeceğini göstermektedir.

Falda meyveli dal görmek, kişinin başarı ve zafer kazanacağına delalet etmektedir. Yapılan bir işte büyük ilerleme ve kazançlar sağlanacağına, yüreğe sıkıntı veren dertlerin biteceğine ve zorlukların kolaylıkla aşılacağını işaret etmektedir. Fal sahibinin kaçırdığı fırsatları yeniden elde edeceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Falda dalda limon görmek, sevilen ve özlenen birinin geleceğine delalettir. Çok büyük işlere girilerek, büyük başarılar elde edileceğini işaret etmektedir. Hak yolunda, hayır işlerinin gerçekleştirileceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Falda dalda hurma görmek, fal sahibinin borçlarından kısa sürede kurtulup, ferahlayacağına işaret etmektedir. Dertlerin ve sıkıntıların sona ereceğini, bazı işlerin büyük başarı sağlayacağını ve bütün sorunların geride kalacağını göstermektedir.

Falda el ile tutulan dal görmek, aile içinde istenen huzurun elde edileceğine, çok mutlu olunacağına delalet etmektedir. Fal sahibinin, hayatını olumlu anlamda değiştirecek yeni bir işe gireceği olarak da yorumlanmaktadır.